Przelot na trasie Warszawa (Modlin) -> Ateny, Ateny -> Warszawa (Modlin) w terminie 22.06.2015 – 27.06.2015 za 318 zł w dwie strony!

Dostępne również inne terminy w podobnych cenach.

GREECE OLYMPICS ATHENS

Odwiedź zabytkową stolicę i największe miasto Grecji!

W Wielkich Atenach funkcjonuje ponad 80 placówek muzealnych. Miasto ma trzy linie metra oznaczone kolorami, aktualnie o długości 73 km, systematycznie rozbudowywane o nowe odcinki i stacje. Linia niebieska dociera na lotnisko. Na obszarze całych Wielkich Aten funkcjonuje gęsta sieć autobusowa i trolejbusowa oraz kilka linii nowoczesnych szybkich tramwajów. Aglomerację przecina nowoczesna kolej podmiejska „Proastiakos, wzdłuż jednej z autostrad, docierając także na główne lotnisko. Miasto przecięte jest dwiema autostradami oraz opasane trzema ich odgałęzieniami (obwodnicami zewnętrznych dzielnic).

Średnia temperatura w styczniu: 8.9 °C, w lipcu: 27.2 °C.

z10451987Q,Ateny--Grecja

Zobacz znane miejsca w Atenach takie jak:

Partenon – jeden z centralnie położonych budynków ateńskiego Akropolis. Jego budowę rozpoczęto w 447 p.n.e., a zakończono w roku 432 p.n.e. Uważa się, że budowla powstała w oparciu o plany Iktinosa i Kallikratesa, zaś przy wykonywaniu elementów rzeźbiarskich pracować miał sam Fidiasz. Partenon ma także inne nazwy takie jak Pertenos i Pwaretona.

Propyleje – w architekturze starożytnej Grecji, monumentalna budowla, budynek bramy na planie prostokąta z kolumnami, prowadzący zwykle do wielkich świątyń, np. do temenosu – świętego miejsca.

a także Agorę rzymską, Łuk Hadriana, Teatr Dionizosa i wiele, wiele innych…

ateny-akropol-THUMB-670x290px

WARSZAWA (MODLIN) – ATENY – WARSZAWA (MODLIN)

ateny

Bilety w tej lub podobnej cenie zarezerwujecie na stronie Ryanair.com.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail