Byliście kiedyś we Włoszech? Nie macie pomysłu na zbliżający się wielkimi krokami urlop? W takim razie na pewno zainteresuje Was oferta tanich lotów do Trapani i Cagliari! Tak więc w skrócie: Cagliari to przepiękne miasto i gmina we Włoszech, stolica autonomicznego regionu Sardynia i prowincji Cagliari. Leży na południowym wybrzeżu Sardynii, nad zatoką o tej samej nazwie i na równinie Campidiano. Natomiast Trapani to malownicza miejscowość i gmina we Włoszech, w regionie Sycylia, w prowincji Trapani. Bilety na trasie Kraków -> Cagliari, Cagliari – Kraków  w terminie 07 – 18 października 2015r. to koszt 358 zł za przelot w dwie strony, natomiast podróż Kraków -> Trapani, Trapani -> Kraków w terminie 10 – 14 sierpnia 2015r. to wydatek rzędu 468 zł za przelot w dwie strony.

Jeśli jeszcze się zastanawiacie czy warto, wklejam kilka zdjęć z pięknymi plażami, które czekają na nas gdy będziemy na miejscu…

 

t5_trapani_favignana_cala_rossa_a_favignana_4e831fb79171a_20110928_032303

santa-giusta

beach_1

Bilety zarezerwujecie tutaj: Ryanair.com

trapani Kuchnia: w Trapani opiera się przede wszystkim na owocach morza. Widoczne są również wpływy arabskie (np. kuskus). Będąc na Sycilii warto skosztować produkowanego w okolicy słodkiego wina Marsala.

Przydatne informacje: W 2005 roku w Trapani odbywały się regaty America’s Cup – dzięki temu wydarzeniu miasto może pochwalić się renowacją wielu zabytkowych budowli, odnowienie Starego Miasta i  portu.

cagliari

Cagliari:
Sardynia to urokliwa i skalista wyspa, gdzie słońce świeci przez 300 dni w roku. Druga pod względem wielkości na Morzu Śródziemnym.

***
Zapraszam także tutaj: Jeden dzień w Wenecji.
Tutaj: Projekt
I oczywiście tutaj: Fanpage Niebiańskich Podróży na facebooku

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail