Nie mogłam się powstrzymać. Wiem, że napisałam podobny artykuł o sztuce – z tym, że na Majorce – ale myślę, że Francja też plasuje się w tej dziedzinie nieźle. Więcej niż nieźle. Wspaniale wręcz.

IMG_5961

Paryż udało mi się odwiedzić w grudniu i od pierwszej chwili mnie oczarował. Ma w sobie „to coś”. Bardzo ciężko określić co to jest, ale sprawia, że chce się tutaj wracać znowu i znowu… Myślę, że mogłabym zamieszkać we Francji. Gdybym znała francuski.

IMG_5965

Magia kolorów i barw…

IMG_5524

Jak powszechnie wiadomo, Paryż słynie z tego, że uznany jest za stolicę mody. Trudno się z tym nie zgodzić. Na każdym rogu spotkamy sklepy z ciuchami, które warte są więcej niż kilka moich wypłat;)

IMG_5992

Chciałabym przedstawić jeden z wielu, naprawdę wielu obrazów w Luwrze. Zdecydowanie najbardziej przypadł mi do gustu. Czemu? Co jest w nim takiego szczególnego? Szczerze? Nie wiem. To zdjęcie nie oddaje jego charakteru.W rzeczywistości kolory są inne, ciemniejsze, a całość sprawia wrażenie bardziej mrocznego, skrywającego tajemnicę… Coś pięknego.

IMG_6061

Kopuła Luwru. Trójkąt.

IMG_6069

Nie mogło ich tutaj zabraknąć: uliczne dzieła/ obrazy/ obrazki, idealne pamiątki z podróży.

IMG_6095

W nawiązaniu do mody 😉

IMG_6068

Ciężko wybrać zdjęcia, które oddadzą Francję taką, jaką zapamiętałam. Nie mam ich zbyt wiele, ale cieszę się z tego – odwiedzanie kraju tylko po to, aby zrobić dobre zdjęcia, to największa głupota jaką można zrobić 😉

IMG_5638

I na koniec coś na osłodę życia…;P

IMG_5593

 

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail