Sztuka – pojęcie rozległe, zdaniem wielu: niemożliwe do kompletnego określenia.

Pragnę podzielić się zdjęciami i opisami, które według mnie najlepiej charakteryzują sztukę i ogólne pojęcie dzieła, a właściwie dzieł a także kolorami i tym jak barwna i piękna jest Majorka i jej zakątki.

Na początek: KOLOR. Na ulicach i w muzeach znajdziemy go sporo; jaskrawe odcienie, kontrasty. Niesamowite połączenia, barwy i kształty.

IMG_6701

Zdjęcie zostało zrobione w muzeum Pilar and Joan Miro Foundation in Mallorca.

IMG_6809

Domy – mają różne odcienie – są pomalowane na niebiesko, pomarańczowo, czerwono a nawet żółto.

IMG_6810

Biedniejsze dzielnice także stawiają na ostre,wyraziste barwy. Piękne kaktusy idealnie kontrastują z kolorem domu i doniczek.

 

Wracając do kwestii muzeów i ich eksponatów:

yr

Es Baluard Contemporary Art Museum – dwie najdziwniejsze rzeźby zestawione w kolarzu: co symbolizują? Co autor miał na myśli? Jak daleko może posunąć się szuka?

teIdąc dalej „tą drogą” natrafiamy znów na Pilar and Joan Miro Foundation in Mallorca. Muszę przyznać, że szalenie mi się tam podobało 😉

Omijając muzea, porzucając ostre kolory i dziwne kształty wkraczamy do centrum Palmy, gdzie uliczni artyści prezentują swoje obrazy i nie tylko, zachwycając turystów i zarabiając na życie.

art

Znajdziemy także karykaturzystów, którzy za kilka euro zapewnią ci piękną pamiątkę z Majorki.

IMG_6649

Warto również wspomnieć o wystroju restauracji i barów:

IMG_6621

Przykładów można by podawać dziesiątki, może nawet setki. A wy jak interpretujecie sztukę? Co kryje się pod tym znanym nam wszystkim pojęciem? Piękno, wizja, kicz i chory wymysł? Jedno jest pewne: na Majorce znajdziecie tego pełno.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail