Hej, może już czytaliście o moich najbliższych planach? Jeśli nie wiesz jakie było pierwotne założenie „Projektu” to odsyłam cię tutaj -> PROJEKT.

Jeśli już przeczytałeś/aś i mniej więcej wiesz, że chodziło mi o odwiedzenie jak największej liczby stolic Europy, to teraz warto przeczytać jak w trakcie przemyśleń i z biegiem czasu wszystko trochę ewoluowało…

„PROJEKT”

Założenie jest jedno: odwiedzić jak największą ilość PAŃSTW EUROPEJSKICH 😉 Czas nie gra roli, ważne aby nie było to tylko coś na zasadzie zobaczone-odhaczone-jedziemy dalej, jak pisałam w poprzednim poście na ten sam temat. Póki co na blogu pojawiały się zwykle oferty tanich lotów, ew. hoteli/ przejazdów, rzadko jednak pisałam coś o swoich podróżach. Teraz planuję to zmienić. Informacje odnośnie „Projektu” i jego realizacji ukazywać się będą dużo częściej niż zamierzałam. Jeśli chodzi o konkrety to zaraz je przedstawię. Zazwyczaj nie podróżuję sama, tym razem towarzyszyć mi będą przyjaciele i zamierzamy zjechać „kawałek” Europy autem 😉 To dla mnie trochę nowość – już przyzwyczaiłam się do czekania na lotnisku lub dworcu na polskiego busa 😉 Zastanawiam się też nad zmianą nazwy Projektu na coś bardziej związanego z podróżami, ale chyba zostanę przy tym co jest – chyba że wy możecie mi coś ciekawego zaproponować ;)) Skoro już wszystko mniej więcej jasne to przejdźmy do obiecanych konkretów…

 kolazmortaq

W Europie znajduje się 46 państw, które chcę odwiedzić (włącznie z państwami tylko częściowo leżącymi w Europie, a bez terytoriów zależnych i separatystycznych).

  • LISTA PAŃSTW EUROPY (na zielono zaznaczyłam odwiedzone kraje):
    Albania, Andora, Austria, Belgia, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Kazachstan, Lichtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Macedonia, Malta, Mołdawia, Monako, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rosja, Rumunia, San Marino, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Ukraina, Watykan, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.

Teraz prosty rachunek: 46 – 7 =39 😉 Tak więc 39 – tyle państw zostało do odwiedzenia.

  • NIEMCY – BERLIN
    Niedawno wróciłam ze stolicy Niemiec – Berlina. Wyjazd był zaplanowany w dzień moich 23 urodzin ;)) I tam je spędziłam. Jedząc niemieckie śniadanie (milion kalorii na talerzu ;)), pijąc niemieckie piwo i przechadzając się ulicami tego dziwnego, ładnego na swój sposób miasta. Jak się czułam w Berlinie? DZIWNIE. To jedyne co przychodzi mi do głowy ;P Zdecydowanie nie jest to miejsce w którym chciałabym zamieszkać, ale na pewno warto było je zobaczyć aby się o tym raz na zawsze przekonać. Dworzec Zoo, Bramę Brandenburską, piękne parki, zoo i niesamowite akwarium…  Warto zwłaszcza dla tego ostatniego. Relacja z Berlina w innym poście, tym czasem wrzucam kilka zdjęć na zachętę;)

Berlin1

  • NASTĘPNA PODRÓŻ
    Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem (uda nam się załatwić w końcu auto…) to wyruszamy 21-go sierpnia, a najpóźniej 22-go. Trasa obejmuje kilka krajów i będzie opracowana przeze mnie. Będzie to jej (trasy) pierwsza część, kolejna we wrześniu/ październiku. Także, mam nadzieję, będzie się działo;)  Jeśli podoba wam się pomysł a może macie jakieś wskazówki co do tego który kraj warto odwiedzić i dlaczego to czekam na komentarze. Ostatnio zauważyłam, że planuje moda na blogi podróżnicze i jest ich więcej i więcej… mam nadzieję, że mój nie zginie w tłumie. Słyszałam też opinie odnośnie ludzi nazywających się „podróżnikami” bądź „turystami”. Dla mnie nie ma znaczenia jak mnie będziecie nazywać i za kogo uważać. Ja po prostu kocham podróże. I tylko to się liczy.
facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail