KRETA – ceny obiadu.

Grecja. Jeden z liderów wakacyjnych kierunków. Tym razem wybrałam się na Kretę, gdzie codziennie jadłam obiad w innej restauracji. Co mi najbardziej smakowało? Jaka jest cena obiadu dla jednej osoby? Co oprócz musaki i souvulaków możemy dostać na wyspie? Ile kosztuje piwo? Przekonajcie się:

Restauracja „Paradiso”
Umiejscowiona przy plaży, wejście znajduje się z dwóch stron (także od ulicy). Wygląda ładnie, czysto, ale trochę pusto. Widok przepiękny, leżaki darmowe. Zamówiłam grillowanego fileta z frytkami i piwo. Porcja niby z menu dla dzieci. Kelner wyjaśnił, że lepiej wziąć większą, ale powstrzymałam się bo nie byłam głodna. Dobrze zrobiłam. Filet był przepyszny i duży. Do tego połówka cytryny, frytki i trochę ryżu z kurkumą. Ryż również niczego sobie. Co do frytek to były one jednymi z najgorszych jakie jadłam w życiu – wyglądały i smakowały jakby ktoś wyciągnął je z zamrażarki, poczekał aż się odmrożą i wrzucił na patelnię.

4

Cena: 6
Ocena 5/10

 

Restauracja „Italiana”
Ta sama sytuacja – wejście od strony plaży i ulicy. Wygląda bardzo czysto, w środku siedziało kilka osób.  Kelnerka bardzo miła, menu dość bogate. Różnego rodzaju makarony, pizze, gyros, tradycyjne greckie potrawy, omlety, kurczak…  Wybrałam omleta z szynką i serem + piwo. Półlitrowego Heinekena. Danie robiono na miejscu, podane stosunkowo szybko. To był nasz najlepszy wybór. Nie dość, że tanio to smacznie – zamówiłam dodatkowo porcję frytek żeby porównać je z tymi poprzednimi. Nie było porównania. Całość wypadła najlepiej ze wszystkich czterech obiadów.

2

Cena 2,5 frytki +5 omlet + 2,5 0,5l piwo = 10
Ocena: 10/10

Turecki bar typu „Gyros”
To był nasz pierwszy wybór. Czemu ten bar? Bo było blisko i tanio, a nie miałyśmy dużo czasu. Jest to jeden z wielu małych barów przy ulicy, gdzie kucharzem był typowy Turek. Chciało się tam wejść ze względu na zapach i otwartą „kuchnię”. W środku nie było sterylnie a czekania nie umilał nam widok na morze a jedynie ulicę, ale jedzenie nie miało chyba żadnych minusów. Nuggetsy, sos, sałata, frytki, piwo. Duża, tania porcja.

3

Cena: 6 + 2,5 piwo = 8,50
Ocena:9/10

Restauracja „Maltania”
Jedna z największych pomyłek. Ta sama sytuacja co przy pierwszych dwóch – wejście od ulicy i od plaży. Własne leżaki, trochę mało ludzi w środku, ale nie odstraszyło nas to. Zamówiłam klopsiki z frytkami (tak, wiem, frytki pojawiają się prawie we wszystkich moich potrawach, ale oni je tam do wszystkiego prawie dodają) 😛 Obsługa obrażona, długi czas oczekiwania, beznadziejne jedzenie. Bardzo zły wybór. BARDZO NIEDOBRE MIĘSO.

1

Cena: 6,5 + kawa freppe 2,5 = 9
Ocena: 2/10

Dla ciekawskich napiwki w Grecji wynoszą 5-15%, ale najczęściej jest to 10% :)

Dla miłośników typowej kuchni greckiej dodam, że musaka kosztuje około 9 to samo w przypadku souvlaków :) Chlebek można dostać za 2,5 a pizzę za 8-9. Talerz z różnymi mięsami z grilla to koszt 13-15 :) Smacznego!

 

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail