Nurkowanie z delfinami to atrakcja, którą spotkać możemy m.in. na Teneryfie, Majorce a także w Izraelu, a konkretnie w typowo turystycznym kurorcie jakim jest Eilat. Jest to portowe miasto położone w Dystrykcie Południowym nad Morzem Czerwonym. Na mapce zaznaczyłam dokładne położenie:

eilat - mapa

Ile kosztuje nurkowanie z delfinami?

Ceny:
– Dorośli – 339 NIS (od 15 lat) – około 337 zł
– Dzieci  – 309 NIS (od 8 lat)  – około 307 zł

Cena zawiera: 
– Cały sprzęt
Wejście (w przypadku rezerwacji z wyprzedzeniem)

Godziny otwarcia:
Niedziela – Czwartek 09:00-17:00
Piątek – Sobota i Święta 09:00-16:30 (ze względu m.in. na szabat)

Czy możemy nurkować jeżeli nie posiadamy żadnego doświadczenia?
Tak! Wystarczy, że mieścimy się w przedziale wiekowym od 8 do 88 lat i potrafimy pływać. Dostaniemy cały sprzęt łącznie z butlą. Sesja z instruktorem trwa godzinę, podczas której pół godziny będzie trwało dopasowanie sprzętu, krótka instrukcja, podpisanie oświadczenia i wejście do wody z instruktorem. Drugie pół godziny spędzimy w wodzie. Podczas nurkowanie zejdziesz do maksymalnie do 6 metrów pod wodą, spotkasz delfiny, rafę koralową i wiele kolorowych ryb.

Co jeżeli nie chcemy nurkować, ale chcielibyśmy pooglądać delfiny, dotknąć ich, powygrzewać się na płaży obok? Wtedy płacimy 70 zł za wstęp i możemy zostać w Dolphin Reef od otwarcia do zamknięcia 😉

Za co płacimy 70 zł? Wchodzimy na duży teren przy przepięknej, prywatnej plaży ogrodzonej zaledwie siatką od pływających obok delfinów. Możemy tam spędzić aż osiem godzin – a jest co robić! Oprócz darmowych krzeseł, czekają tam na nas dwie restauracje, pełno zwierząt, które zauroczą wszystkie dzieci – małe kurki, majestatyczne pawie, koty, wcześniej wspomniane delfiny (które możemy oglądać z bardzo bliska). Na wodzie umiejscowione są platformy, poduszki, chatki – otacza nas pełno zieleni, siedzeń, miejsca do odpoczynku i zabawy. Instruktorzy karmią delfiny, opowiadają o nich (po hebrajsku i angielsku), pokazują różne sztuczki… Na pewno nie będą to zmarnowane pieniądze. Takie coś trzeba przeżyć choć raz w życiu.

Czy warto? Oczywiście, że tak! 70 zł za takie widoki:

IMG_8879

IMG_8895

IMG_8879

IMG_8900

IMG_8907

IMG_8908

IMG_8915

IMG_8955

IMG_8962

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail