Przelot na trasie Warszawa ->Stambuł, Stambuł -> Mumbai, Mumbai -> Stambuł, Stambuł ->Warszawa  w terminie 10.06.2015 – 22.06.2015 za 1540,86 zł w dwie strony!

indie1

Odwiedź oszałamiającą stolicę indyjskiego stanu Maharasztra, położona na wyspie Salsette, na Morzu Arabskim!

Ogólne informacje: Bombaj posiada dwie własne sieci barów szybkiej obsługi: vada pavs i bhelpuri. Popularna jest  kuchnia południowoindyjska i chińska. Miasto Mumbaj jest oficjalnie wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO od 2006 roku.

Indie_warsztat_04

Atrakcje turystyczne: Do najbardziej znanych należą: Brama Indii (łuk o wysokości 26 m), główny dworzec kolejowy Bombaju (wybudowany w XIX wieku), świątynia Mahalaxm, meczet Haji Ali Dargah, a także Poczta Główna z czarnego bazaltu, żółtych kamieni Kurla i białych kamieni z Dhrangdy.

 Będąc w Indiach warto zwiedzić Tadź Mahal – indyjskie mauzoleum, często nazywane „świątynią miłości”, wzniesione przez Szahdżahana z dynastii Wielkich Mogołów, na pamiątkę przedwcześnie zmarłej, ukochanej żony.  Warto również wiedzieć, że 7 lipca 2007 roku obiekt został ogłoszony jednym z siedmiu nowych cudów świata.

taj-mahal-of-india1

Ciekawostki: Publiczne całowanie i obejmowanie się jest bardzo źle widziane w Indiach. Kupując coś należy zawsze się targować. Pijąc wodę, powinniśmy nie dotykać ustami naczynia. Nasza lewa ręka w kulturze indyjskiej uważana jest za tą „od higieny osobistej”, dlatego nigdy nie witamy się nią, nie podajemy niczego i nie dotykamy. Prawa ręka służy do jedzenia. Warto również pamiętać, że wbrew pozorom Indie to bardzo biedny kraj – pełno tam oszustów i naciągaczy. W trakcie podróży należy pilnować swojego bagażu i pieniędzy.

indie_Bandhavgarh_slonie

WARSZAWA – STAMBUŁ – MUMBAI – STAMBUŁ – WARSZAWA

mumbai

cena

Bilety w tej cenie są dostępne na stronie Flipo.pl.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail