Chyba tylko na Cyprze spotkałam się z podobnymi plażami (jeśli mówimy o Europie). Falasarna Beach – jedna z najpiękniejszych plaż, woda jest przeźroczysta, fale wysokie, podłoże piaszczyste – raj dla wielbicieli snurkowania i miłośników cudownych widoków + pływania. Jak tam dojechać? Drogi są dwie – samochodem albo autobusem LTD (tak nazywa się ich sieć). Autobusem dostaniemy się tam np. z głównego przystanku w Chanii, bądź jak ja ze Stalos.

Moja podróż ze Stalos trwała 1,5h. Za bilet w jedną stronę zapłacimy 6,5 i można go kupić będąc już w autobusie. Należy pamiętać, że przystanki na Krecie są bardzo kiepsko oznaczone a autobusy zatrzymują się tylko jeśli pomachasz ręką (na żądanie). Do Falasarny kursują w wyznaczonych godzinach, np. jest to godz. 13.30 albo 17. Rozkłady dostępne są na lotniskach/ w hotelach/ czasami w sklepach.

Przechodząc do meritum chciałam wam zaprezentować piękno tej okolicy – to zdecydowanie był mój najlepszy pomysł na spędzenie wolnego czasu na tej cudownej wyspie…

 

IMG_1756

IMG_1771

IMG_1776

IMG_1785 IMG_1855

IMG_1861

IMG_1864

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail