Maj zbliża się wielkimi krokami. Słyszałam i czytałam o wielu propozycjach na spędzenie tych kilku wiosennych dni w różnych krajach – przede wszystkim Europy 😉 Przedstawiam te najciekawsze: skrajnie różne, każdy dobierze coś odpowiedniego dla siebie i partnera/ znajomego/ kompana wyjazdu :) W drogę!

 

  1. Praga/ Brno – Czechy
    Kto z nas choć raz nie był w Czechach? Czas odwiedzić ten kraj ponownie! Jeśli nie mamy za dużo nakładów pieniężnych, a mieszkamy w okolicach Wrocławia/Katowic/Krakowa to dobrym pomysłem będzie podróż samochodem. Kilka godzin i jesteśmy – ceny niskie, koszt paliwa nieduży, widoki piękne, atrakcji sporo… Oba miasta urokliwe, w Pradze m.in możliwość wejścia na Wieżę telewizyjną (wysokość 93 metrów) i spacer po słynnym Moście Karola. Idealne rozwiązanie na krótką majówkę m. in. dla par, grupy znajomych i ludzi którzy po prostu chcą zobaczyć piękne panoramy miast i zwiedzić inny, bliski nam kraj. Tanio i blisko.

IMG_9873

2. Czarnobyl – Ukraina
Ekstremalne doznania, spora dawna emocji i z pewnością niezapomniane przeżycie – majówka w Czarnobylu. Propozycja nie do odrzucenia – ” Jesteśmy dzień w Strefie, dwa dni i dwie noce w Kijowie, aby wybawić się dobrze i od razu po zwiedzaniu Strefy nie wracać do Polski”. W Kijowie śpimy w 3gwiazdkowym hotelu, bawimy się na dyskotece na statku, w Strefie zwiedzamy, robimy zdjęcia i kręcimy filmy. Koszt: 990 zł/osoba, termin: 30.04 – 04.05.2016 (5 dni). Link: Klik.

cz2

3. Kreta/ Korfu – Grecja
Grecja tanieje. Wakacje na wyspach zarezerwowane są nie tylko dla uchodźców 😉 Koszt biletów w dwie strony na maj/ czerwiec na Kretę i Korfu to koszt około 450 zł za osobę. Jeśli więc lecimy w dwie osoby to płacimy 900 zł za bilety + około 500 zł za hotel (zależy jaki i gdzie). Tygodniowy wyjazd to najlepsza propozycja. Temperatura powietrza w nocy (!) sięga tam prawie 20 stopni – a co dopiero w dzień 😉 Przepiękne, lazurowe plaże, góry, miejsce dla osób aktywnych a także tych, którzy wolą leniwy odpoczynek – słońce, drinki, woda – czego chcieć więcej? 😉

kreta_03

4. Austria/ Węgry
Wyjazdy na Węgry ostatnio stają się hitem 😉 Z Warszawy dolecimy tam tanio samolotem, z Krakowa dojedziemy jeszcze taniej PolskimBusem :) Mowa oczywiście o konkretnym mieście – Budapeszcie. Cudowne, niezaprzeczalnie jedno z lepszych miejsc do odwiedzenia – zwłaszcza na długi, majowy weekend. Rejs po Dunaju? Samochodziki wodne? Hotel z siłownią i basenem? Na Węgrzech nie jest drogo. Jest za to pięknie. Na pewno warto pojechać/ polecieć tam na urlop. Ja byłam w sierpniu, autem – szczerze polecam. Podobnie z Wiedniem – ładna stolica, na miejscu m.in. park rozrywki „Prater” –  jeden z lepszych w jakich byłam! :) Z Wielkiego Młynu rozpościera się przepiękny widok na panoramę całego miasta.  Propozycja na majówkę z dziećmi, partnerem bądź w gronie dobrych znajomych.

Węgry:

IMG_8207

 

Austria:
IMG_7802

 

5.  Malediwy/ Dominikana/ Seszele/ Tajlandia/ Costa Rica – Egzotyka

Rajskie plaże, rajskie wakacje. Propozycja dla osób kochających dalsze wyjazdy. Co do pogody w tych krajach to może być różnie (jeśli chodzi np. o Malediwy ;)) – jednak kierunki zdecydowanie kuszą. Dla chcących przeżyć przygodę, miłośników plaż, zwiedzania, różnorodności, rejsów, owoców morza, zabawy – praktycznie wszystko dla wszystkich. Przeloty na Dominikanę to koszt około 1500-1600 zł (gdy jest promocja, teraz jest), Tajlandia 1800 zł, Seszele od 1900 zł wzwyż, Costa Rica – to samo (ceny za przeloty w dwie strony, bez noclegów).

ddd

 

6. Podróż śladami bajkowych bohaterów (m.in. Anglia)
Idealna propozycja dla rodzin z dziećmi! Ale nie tylko 😉 Podróż np. śladami Harry’ego Pottera – dworzec King’s Cross (peron nr 9 i 3/4), biblioteka Hogwartu i inne. Link do strony: Klik.

hhhhh

 

7. Gdańsk/ Gdynia/ Sopot
Nasze polskie morze :) Rejsy statkami, promenady, domki blisko Bałtyku, wieczorami zabawa/ bary/ jeśli pogoda dopisze grill – dojechać można autem, pociągiem a nawet przylecieć do Gdyni samolotem za małe pieniądze 😉

ba

 

9. Bałkany – objazdówka

Albania, Macedonia, Kosowo, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra – coś dla spragnionych podróży. Dla miłośników zwiedzania, odkrywania i zdobywania nowych krajów 😉

bos

10. Kraków/ Wrocław/ Warszawa
Propozycja niskobudżetowa.Można dojechać pociągami, busami, autokarami, samochodem, a nawet przylecieć samolotem (czasami bilety Warszawa-Wrocław to koszt 9 zł – gdy jest promocja).
krak

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail