Majorka –to największa wyspa hiszpańska, znajdująca się w archipelagu Balearów na Morzu Śródziemnym. Jej długość to aż 100 km! Powierzchnia liczy sobie 3600 km². Jej stolicą jest oczywiście, pełna uroku, Palme de Mallorca. Kto raz przyleci na te wyspę zapewne pragnie tam kiedyś wrócić. Ja zwiedzałam Majorkę w kwietniu tego roku, miałam na to całe siedem dni, jednak mogłabym zostać tam przez resztę swojego życia. Nie przedłużając, przedstawiam wam listę 5 magicznych miejsc, których nie możesz przegapić spędzając urlop na wyspie.

majorka_9

1.  PLAŻA CALA MAYOR BEACH – i nie tylko ona. Każda plaża na Majorce jest warta zwiedzenia. Cala Mayor Beach ma około kilometra szerokości, jest piaszczysta, naprawdę piękna i bardzo popularna wśród turystów a także miejscowych. Wokół niej znajduje się kilka hoteli, klif, woda jest przejrzysta, lazurowa, czysta. Dużo kobiet opala się tam topless. Znajdują się tam także dwa bary: można w nich kupić Mojito, popularną na Majorce Sangrię, frytki i inne przekąski. Wokół wyspy znajduje się także bardzo dużo małych, kilkunastometrowych plaż. Niemalże wszystkie są zachwycające. Bez dwóch zdań!

cmb1

2.ZAMEK CASTELL DE BELLVER – majestatyczny, usadowiony na wzgórzu, zachwycający zamek na Majorce. Widoczny z odległości kilkunastu kilometrów. Można do niego dojechać miejscowym busem, przyjechać autem albo dojść;) Polecam spacer – na pewno nie będzie należał do krótkich, droga będzie prowadzić często pod górę – ale widoki które was spotkają wynagrodzą wszystko. Ze szczytu rozciąga się wspaniały widok na panoramę Palmy. Trzeba to zobaczyć!

cdb2

3.KATEDRA LA SEU – Uwielbiana przez turystów, znajdująca się pośród największych atrakcji Palmy, to piękna, ogromna, wzniesiona w gotyckim stylu świątynia powstała w miejscu, w którym jeszcze w 1229 roku stał meczet. Wyglądająca jak monumentalny zamek z wysokimi wieżami. ma 121 metrów długości, 55 metrów wysokości i 44 wysokości. Bilet wstępu kosztuje 3,50 euro.

kls1

4. PUERTO DE PALMA DE MALLORCA – Wspaniały port! Coś dla osób kochających uroki prawdziwych wakacji 😉 Polecam przysiąść w jednej z miejscowych restauracji i napić się piwa, oglądając łódki, lśniącą w słońcu wodę, ruch uliczny miasta i oczywiście palmy, których jest tam sporo. Nieco dalej znajdują się wąskie uliczki, podobne do tych w Rzymie i dużo miejscowych sklepów. Coś dla prawdziwych urlopowiczów 😉

ddddddddddddddd

 

5. PILAR AND JOAN MIRO FOUNDATION IN MALLORCA Według mnie najlepsze, najładniejsze i najbardziej kontrastowe muzeum na wyspie. Warto zaznaczyć, że wstęp w soboty jest bezpłatny. Warto pójść tam aby nacieszyć oczy nie tylko rzeźbami i malowidłami, ale także piękną roślinnością i ładnymi widokami. Muzeum nie jest duże, ale bajecznie kolorowe i ciekawe. Zdecydowanie polecam!

LACOMBA Produccions S.L.U.

Zaznaczam, że byłam we wszystkich opisanych miejscach. Dodałabym jeszcze delfinarium do listy, niestety otwarte było dopiero od maja. Jest to pierwszy, ale nie ostatni post z cyklu „5 miejsc, które musisz odwiedzić!”. Od teraz będą się one ukazywały regularnie;) Macie jakieś uwagi? Co byście dodali?

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail