Dubaj. Miasto doskonałe, pełne najdroższych atrakcji, różnorodne, piękne i robiącej ogromne wrażenie. Miasto, które nigdy nie śpi, nie daje się nasycić, zachwyca wieżowcami, ogromną fontanną (największą na świecie!) i plażami z białym piaskiem.

22492020_1365516803570200_8947664348479678535_n

Dubaj odwiedziłam rok temu i nadal plasuje się wysoko na mojej liście ulubionych miast. Co ma do zaoferowania? Gdzie kupimy wycieczkę tego typu? Czy potrzebny jest nam paszport albo wiza?

Do Dubaju polecimy z biurem podróży Rainbow! Kliknij Dzięki bezpośrednim połączeniom z Polski bardzo potaniał. Zima to najlepszy okres aby go odwiedzić – temperatura wynosi wtedy nawet 26 stopni w cieniu. Nie potrzebujemy płatnej wizy – możemy przebywać za darmo na terenie kraju do 90 dni, ale potrzebny jest nam paszport ważny jeszcze co najmniej 6 miesięcy.

Jakie atrakcje czekają na nas na miejscu? Miedzy innymi BEZPŁATNE pokazy fontanny w centrum miasta – była to najlepsza atrakcja jaką w życiu widziałam. Fontannom towarzyszy muzyka – codziennie praktycznie inna i piękne oświetlenie w różnych kolorach dopasowane do show – ja byłam tam 8 razy!!!

Kolejny must have to zdecydowanie najwyższy budynek na świecie – Burj Khalifa. Za opłatą możemy podziwiać tam piękną panoramę Dubaju, ale również będąc na dole możemy być świadkami niesamowicie oświetlonego budynku – w różnych kolorach, aż się mieni!

Następny punkt to z pewnością plaże. Piaszczyste, białe, zadbane i odprężające. W tle widzimy ogromne wieżowce, wzburzoną wodę, wielkie hotele… Takich rzeczy się nie zapomina.

Do tego wszystkiego muszę koniecznie dodać, że Dubaj to świetne miejsce na wynajęcie auta i pojechanie tanio (bo paliwo kosztuje 2 zł za litr:)) np. do Abu Zabi czy Ras al-Chajma. W Abu Zabi zobaczymy m.in Ferrari World i cudowny, biały i piękny Meczet, znany i podziwiany na całym świecie. Ale nie o Abu Zabi teraz mowa. Jakie jeszcze atrakcje zapewnia Dubaj? Na pewno polecam wieczorne spacery przy Dubai Marina, gdzie zobaczymy cudownie oświetlone wieżowce rzucające różne kolory na wodę, a do tego drogie i duże jachty, statki, a w około pełno restauracji i barów. To raj dla smakoszy i miłośników spędzania czasu na świeżym powietrzu. Dużo osób wieczorami biega – toż to sama przyjemność przy TAKICH widokach! Nie da się ukryć, że miasto przepełnione jest luksusem. Niemalże na każdym rogu zobaczymy tutaj „pieniądze”. Drogie hotele, wszystko „naj”, dużo złota, szybkie i najdroższe samochody, nawet złote kubły na śmieci! Do tego turystki nie muszą się martwić o ubiór – w Dubaju nosimy się jak chcemy (oczywiście w granicach dobrego smaku). Dużo rzeczy można zobaczyć tutaj za darmo, posmakować, poczuć. Ja w Dubaju wydałam mało, a zobaczyłam dużo. Bogactwa nie mierzy się w pieniądzach. Wspomnienia z tego miejsce są dla mnie bezcenne i nigdy się nie wymarzą.

Na uwagę zasługują również: hotele: Atlantis the Palm i Burdż Al-Arab, delfinarium, ogród zoologiczny, parki tematyczne dla dzieci, architektura, parki wodne, muzea, galerie, pustynia…

 

fff

Dubaj – miasto luksusu! Miasto na twoją kieszeń.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail