O moich planach odnośnie odwiedzenia wszystkich państw Europy przeczytasz tutaj: Projekt.
Wyruszamy 21-go sierpnia 😉 Trasy nie zdradzę, będziecie informowani na bieżąco ;))

A tak trochę na inny temat…FILMY ZWIĄZANE Z TEMATYKĄ PODRÓŻY.

EUROTRIP
Dzisiaj oglądaliśmy go już któryś raz, ale po kilku latach przerwy. Wiecie, że nakręcono go w 2006 roku? Policzcie w myślach: tak, to już tak dawno temu…

Bohaterowie zwiedzili Anglię, Niemcy, Słowację, Holandię, Francję, Watykan i Włochy 😉 O czym jest film? W skrócie: Absolwent liceum wyrusza z grupą przyjaciół w szaloną podróż do Europy, by spotkać się ze swoją internetową znajomą. Na filmwebie oceniono go na 7/10. Wg mnie trochę przesadzone, ale niektóre momenty były zabawne no i sam motyw… :)  Oglądaliście? Byliście kiedyś w takiej podróży ze znajomymi?

euroMoja ocena filmu: 6/10

LITEWSKI PRZEKRĘT

Dziwny, zabawny na swój sposób film, a raczej śmieszna komedia opowiadająca historię czterech przyjaciół którzy uciekając z Londynu po obrobieniu kasyna i przypadkowo trafiają na Litwę. Ich tropem podąża gangster chcący odzyskać pieniądze.

Chętnie odwiedziłabym Litwę – ktoś był? Coś szczególnego polecacie tam zobaczyć? Filmweb ocenił film na 5,8/10. Nie da się ukryć że wzorowano się na Kac Vegas, ale wyszło coś całkiem innego, w końcu akcja nie dzieje się w USA czy Anglii tylko zobaczyć możemy coś nowego – wszystko oczywiście przesadzone i podkoloryzowane, ale cóż – magia kina…

lpMoja ocena filmu: 6/10

MOJA WIELKA GRECKA WYCIECZKA

Propozycja skierowana bardziej dla kobiet, ale polecam wszystkim lubiącym naprawdę dobre komedie. Krótki opis: Młoda przewodniczka po Grecji podczas jednej z wycieczek znajduje miłość. Świetna rola pierwszoplanowa, śmieszne dialogi i krajobraz pięknej Grecji. Zdecydowanie polecam. Filmweb ocenił na 6,3/10. Za mało!

Obecnie nie poleca się lotów do Aten, ale Grecja ma tyle pięknych wysp, że aż żal nie skusić się na odwiedzenie choćby jednej z nich… Szczególnie polecane są: Kos, Kreta, Zakhyntos. Słyszałam, że na Rodos roi się teraz od imigrantów;)

mojMoja ocena filmu: 8/10

LOST (SERIAL)

Bardzo znany serial, zdobywca ogromnej ilości nagród, opowiadający historię 48 pasażerów lotu 815 z Sydney do Los Angeles, których samolot rozbija się na tajemniczej wyspie. Świetny, wciągający. Pokazujący życie bardzo różniących się od siebie ludzi, którzy stanęli w obliczu wyzwania jakim jest przetrwanie na wyspie – jak się później okazuje – wcale nie bezludnej. Kręcony na Hawajach, piękne ujęcia otoczenia, sama chętnie bym się tam przeniosła na jakiś czas…

Według mnie pierwsze cztery sezony są świetne, później niestety już gorzej. Szósty sezon to pomyłka, oceniam tylko pierwsze pięć i je bardzo polecam 😉 Według Filmweba 7,5/10.

lostMoja ocena serialu: 9/10

To tylko kilka propozycji, wiadomo że jest ich dużo więcej, teraz tylko te przyszły mi do głowy;) Macie jakieś swoje ulubione filmy w których znajduje się motyw podróży? A może widzieliście któryś z tych? Jak je oceniacie?

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail