W Dubaju byłam w styczniu tego roku. Samolotem to około 6h w jedną stronę, leciałam z Katowic – linie Wizzair. Za jedną osobę zapłaciłam około 600 zł za loty w dwie strony. Za dwie wychodzi 1200 loty + hotel**** ze śniadaniami 2100 + auto 450 = 3750 zł za dwie osoby.

Dubaj

Dubaj jest jednym słowem cudowny. Wszystko jest „naj” i wygląda tak samo jak na pięknych zdjęciach w necie (co się nie często zdarza). Wieżowce, największa fontanna na świecie, najlepszy hotel na świecie (a raczej hotele), najwyższy budynek na świecie – jak to wszystko zsumujemy to kwota za wyjazd jak najbardziej jest adekwatna. Można oczywiście polecieć taniej, wybrać tańszy hotel, nie brać auta i zapłacimy 1000 zł mniej – ale jak już mamy okazję tam polecieć, to nie lepiej „trochę bardziej na bogato”?. Cena nas nie zwali z nóg.

IMG_5607

ODPRAWA
Mimo wielu opinii jakie słyszałam (niezbyt pozytywne) – odprawa była jedną z najkrótszych w moim życiu. Nie ma porównania z Izraelem gdzie na odprawie spędziłam 4h – tutaj trwało to 15 minut.

SKANOWANIE TĘCZÓWEK
O tym też słyszałam przed wylotem. Niczego takiego na miejscu nie zastałam.

WYSOKIE CENY
Ceny w sklepach typu Carrefour porównywalne do naszych, może 10-15% wyższe, ale nie stanowi to większej różnicy. Kupić można wszystko, w tym alkohol, wszystkie rodzaje słodyczy, mięsa, owoce, dosłownie wszystko.

KLIMAT
Ja byłam w styczniu jak już wspomniałam, ale temperatura na miejscu sięgała 24-26 stopni, więc spokojnie sukienki, japonki i na plażę :)

PLAŻE
Piękne, niektóre z białym piaskiem, szmaragdowe i niebieskie. Niektóre płatne, niektóre nie, każda warta uwagi. Stroje kąpielowe dozwolone każde, jeśli jest jakiś zakaz to dowiemy się tego z tabliczek przy plażach (czego nie można robić, nosić itd.)

ATRAKCJE
Oceanaria, Dubai marina (port), dużo różnorodnych restauracji, dużo pięknych miejsc do spacerów, pustynia, jazda na wielbłądach, wjechanie na najwyższy budynek świata, codzienne pokazy fontanny (darmowe), parki tematyczne (Disney, Legoland itd.), Ferrari World i wiele, wiele innych…

UBIÓR
Można się ubierać jak kto chce. Ja dobrze się czułam w spodniach i zwykłej bluzce, ale dziewczyny chodziły w sukienkach, krótkich spodenkach, klapkach, japonkach, jak najbardziej z odsłoniętymi włosami. Co kto lubi – ja wolę trochę uszanować kulturę i nie łazić w mini ale nie zlinczowali by was za to 😉

TRANSPORT
Najlepiej wynająć auto ze względu na bardzo duże odległości. Autostrady faktycznie są nawet 6 i więcej pasmowe, ale nie utrudnia to ruchu a wręcz ułatwia bo nie ma aż tak dużych korków. Jeździmy po tej samej stronie co w Polsce :) Często auta są na automacie – polecam. Benzyna jest mega tania!!! Z tego co pamiętam chyba 2zł/litr.

sss

Podsumowując minusów nie znalazłam 😉 Podobało mi się wszystko i to był jednej z moich (naszych) najlepszych wakacji. Miejsce jak najbardziej ucywilizowane, bogate, różnorodne i piękne. Jest prawie zawsze słonecznie, są plaże, dużo miejsc do odwiedzenia i warto również zajrzeć do Abu Zabi (stolicy kraju) albo pojechać w góry co i my uczyniliśmy (polecam!).

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail