Coś dla miłośników mocnych wrażeń. Trochę inna wycieczka niż wszystkie. Ekstremalna wyprawa do miejsca katastrofy z 26 kwietnia 1986 roku. Witajcie w Czarnobylu…

cz6

Cena wycieczki to 770 zł. Do wyboru wyjazd w czerwcu lub sierpniu. Czas trwania: 4 dni.
Zaplanowano zwiedzanie miasta Prypeć (w tym żłobek, opuszczone budynki, dom handlowy, dom kultury Energetyk, urząd pocztowy, wesołe miasteczko z diabelskim młynem), a także tereny elektrowni i oczywiście Czarnobyl – pomnik strażaków, główny plac miasta, stadion miejski, cerkiew.

cz2

Czarnobyl – to strzeżone miasto na Ukrainie, w obwodzie kijowskim, u ujścia rzeki Usz do Prypeci. Swoją nazwę zawdzięcza roślinie porastającej pola uprawne tamtych okolic w XIX wieku. Znane  jest głównie ze względu na oddaloną o 18 kilometrów elektrownię jądrową, w której wydarzyła się największa w dziejach katastrofa atomowa, która przyniosła straszne skutki.

Prypeć – to opuszczone miasto w obwodzie kijowskim, w północnej Ukrainie przy granicy z Białorusią, zwane również Miastem Widmo. 27 kwietnia 1986 r., dzień po katastrofie w Czarnobylu, zapadła decyzja o ewakuacji miasta. Obecnie miasto pozostaje opuszczone, a w opuszczonych budynkach znaleźć można rzeczy pozostawione przez jego byłych mieszkańców.

"Welcome in Chernobyl!" 25 Jahre nach dem Reaktorunglück am 26. April 1986 ist das Sperrgebiet für Touristen geöffnet. Bild: Szenerie im ehemaligen Kinderhort nahe Tschernobyl am 3. April 2011.

„Welcome in Chernobyl!”
25 Jahre nach dem Reaktorunglück am 26. April 1986 ist das Sperrgebiet für Touristen geöffnet.
Bild: Szenerie im ehemaligen Kinderhort nahe Tschernobyl am 3. April 2011.

Wycieczkę wykupić można tutaj: Czarnobyl Tour

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail